Blask i piękno auta

Zadbaj o piękny wygląd swojego dachu kabrio - wyczyść go i zaimpregnuj!

Jazda ze złożonym dachem to dla każdego miłośnika kabrioletów wielka przyjemność, szczególnie gdy mamy piękną pogodę. jednak, jeśli chcemy, by nasz kabriolet wyglądał doskonale konieczna będzie jego odpowiednia pielęgnacja. Warto zobaczyć jak dobrze zadbać o taki dach.

Dach kabrio tak samo jak lakier stale narażony będzie na działanie różnych elementów środowiska zewnętrznego. Jeśli dach nie będzie regularnie pielęgnowany z czasem pojawią się na nim zabrudzenia, które będą coraz bardziej widoczne i stopniowo dach będzie tracił swój blask, nie będzie miał już pierwotnego wyglądu. Warto więc będzie zadbać o doskonały wygląd kabrioletu i wyczyścić go z pomocą dobrych środków takich jak między innymi: Meguiar's Convertible Top Cleaner oraz produkt do impregancji Meguiar's Convertible Weatherproofer.

Impregnacja dachu kabrio

Produkty do czyszczenia wspominanej marki to doskonałe rozwiązanie, które pozwala na sprawne czyszczenie brezentowych,tekstylnych i moherowych oraz winylowych dachów kabrio. Ten specjalnie skonstruowany środek będzie gwarantował skuteczne usuwanie zanieczyszczeń, plam od twardej wody oraz ptasich odchodów a także oleju.

Czyścić będzie pleśń, ciężkie zabrudzenia i doprowadzi do oryginalnego wyglądu z dnia zakupu. Trzeba na początek spłukać dach wodą, by usunąć w ten sposób luźne zabrudzenia. Potem używamy środka czyszczącego i delikatnej rękawicy z mikrofibry, która usunie zanieczyszczenia. Ostatecznie dokładnie spłukujemy dach i osuszamy cały samochód po jego wcześniejszym umyciu.

Zadbany kabriolet

Produkty do konserwacji dachu cabrio

Gdy dach już całkowicie wyschnie bardzo ważne będzie również przygotowywanie i nałożenie specjalnego środka zabezpieczającego. Ze względu na to, że produkt jest nam proponowany w formie areozolu powinniśmy pracować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. jeśli natomiast chcemy to wykonywać na powietrzu będzie trzeba zdecydować się również na znalezienie miejsca, które będzie dobrze osłonięte od wiatru. Wszechstronna formuła produktu tworzy barierę ochronną, zapewniając ochronę przed działaniem promieni UV, kwaśnym deszczem, ptasimi odchodami czy plamami.

Produkty zostały przygotowane pod kątem produktów brezentowych, tekstylnych, moherowych oraz winylowych. Pamiętajmy o tym, że powierzchnia powinna być zimna w dotyku, pojazd musi znajdować się w cieniu. Nakładamy produkt na powierzchnię, która będzie oczyszczona, produkt układamy około 30 od powierzchni samochodu, kawałek po kawałku aż ostatecznie wszystko będzie nim zabezpieczone. Natychmiast zbieramy nadmiar produktu z nietekstylnych powierzchni samochodu. Odczekujemy około minutę, aż produkt będzie suchy i to koniec pielęgnacji.