Blask i piękno auta

12 Wskazówek dotyczące utrzymania samochodu w czystości

Jednym z najtrudniejszych problemów, z jakimi boryka się większość właścicieli samochodów, jest ustalenie, jak utrzymać swój pojazd w czystości i zorganizować go przez cały rok. W celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa, komfortu i bezstresowości, Twój pojazd musi stać się czystym i wygodnym miejscem do spędzania czasu - w końcu większość czasu spędzamy na drodze! Na szczęście istnieje 12 wskazówek, które pomogą utrzymać samochód w czystości.

Jest to zdecydowanie najprostszy sposób na utrzymanie czystego wyglądu Twojego pojazdu przez cały czas. Używanie nawilżonych chusteczek samochodowych do szybkiego pocierania schowka na rękawiczki, kierownicy, deski rozdzielczej i wszystkich innych drobnych rzeczy pomiędzy nimi pozwoli na pozbycie się kurzu i brudu pozostałego z palców. W tym celu można przechowywać wstępnie nawilżone chusteczki samochodowe w schowku na rękawice.

Jak często gdzieś byłeś i chciałbyś spakować x, y, z? Wtedy musisz stworzyć zestaw samochodowy! Możesz dostać dużą torbę z dużą ilością kieszeni, albo małą wannę do przechowywania. Następnym krokiem jest zebranie wszystkiego, co leży wokół samochodu, którego często używasz, zorganizowanie ich w torbie lub pudełku i umieszczenie ich w wygodnym miejscu. Ty no koniecznie musisz organizować wszystko w porządku, ale robić w ten sposób save ty czas gdy szuka przedmiot.

Pamiętaj i obserwuj konserwację pojazdu, aby nie mieć problemów mechanicznych, które powodują gromadzenie się nieprzyjemnych zapachów lub kurzu wewnątrz samochodu. Jednym z takich problemów jest regularna wymiana filtra powietrza. Istnieją filtry powietrza w kabinie kierowcy z wbudowaną technologią antybakteryjną, która pomaga utrzymać filtr w czystości i jest bezpieczna podczas użytkowania.

Nie ma znaczenia, czy Twoje miasto jest piaskownicą świata, nieuniknione jest, że podłoga Twojego samochodu zabrudzi się od butów ludzi - a może i Twoich. Między odkurzaniem możesz przebywać dłużej, jeśli regularnie będziesz potrząsał swoimi matami.

Uchwyty na kubki mają swój udział w zabrudzeniu samochodu, zwłaszcza gdy skropliny kapiące z podjazdowych napojów tworzą z czasem osad. Można temu zaradzić używając bawełnianego wacika, aby szybko pozbyć się okruchów lub płynów przed ich wyschnięciem.

Czyszczenie również znacznie przyspieszy usuwanie bardzo lepkich rozlanych płynów w uchwycie na kubki i innych powierzchniach, a ponadto mają one wbudowane zabezpieczenia antybakteryjne i antyzapachowe, które utrzymują pojazd w czystości i świeżości na dłużej.

Poza utrzymaniem naszych ciężarków, fotele samochodowe zbierają na sobie wiele plam wraz ze znaczną ilością brudu, włosów i okruchów, które utknęły w szwach poduszki. A jeśli masz dzieci lub zwierzęta domowe, szanse na wygraną z brudem nie są dla Ciebie zbyt duże. Stara szczoteczka do zębów pomoże Ci wydobyć wszystko z pęknięć; możesz użyć magicznej gumki, aby pozbyć się plam lub lepkich rzeczy na skórze lub winylu.

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to poradzić sobie z nieporządanymi sytuacjami, im dłużej czekasz, tym więcej pracy będziesz miał. W takiej sytuacji przyda się serwetka lub kilka papierowych ręczników w samochodzie. Jeśli Twój pupil jest źródłem brudu lub sierści, zalecam zaopatrzenie się w pokrowiec na fotelik samochodowy, który ochroni wnętrze Twojego samochodu.

Nie ma nic zbyt dużego ani wymyślnego. Wystarczy zwykła plastikowa torba spożywcza zwisająca z tylnej części fotela pasażera. Posiadanie takiego wygodnego miejsca, w którym każdy może wyrzucić chusteczki, puszki, opakowania i kubki po kawie, pozwoli na utrzymanie pojazdu w czystości, w przeciwnym razie śmieci znajdą się na podłodze, na tylnym siedzeniu lub zostaną wypchane wewnętrznymi kieszeniami drzwi i małymi szczelinami. Oh, i proszę, jeśli jedziesz tą drogą, nie czekaj, aż ktoś powie ci, żebyś wyciągnął śmieci.

Pamiętajcie, kiedy wasz samochód wszedł nowy - i schludny. Wszystko, co narobiło bałaganu w twoim samochodzie, pochodziło z zewnątrz; rzeczy, które włożyłeś do samochodu i nie wyciągnąłeś. Co sprawia, że zasada "wjedź i wyjmij" jest dość skuteczna. Jeśli coś wejdzie do samochodu i upewni się, że wyjdzie z niego, oznacza to zabawki, kubki, przekąski lub kurtkę, którą zdjąłeś z powodu upału. Daj znać swoim pasażerom o tym nawyku i przypomnij im, zanim wyjdą z samochodu.

Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek do T, Twój samochód będzie o wiele bardziej uporządkowany podczas codziennych czynności. Zaletą tych codziennych nawyków jest to, że pod koniec miesiąca będziesz miał łatwiejszy czas na odkurzanie i sprzątanie wnętrza Twojego pojazdu.

Błyszczące reflektory odgrywają ważną rolę w nadaniu Twojemu samochodowi nowego i świeżego wyglądu. Jedyną wadą dbania o tę część samochodu jest to, że środki do czyszczenia reflektorów nie są zbyt przystępne cenowo, a ponadto istnieje ryzyko, że produkty będą działać tak, jak reklamowano.

Prostą sztuczką, na którą się natknąłem i która sprawia, że reflektory wyglądają jak nowe, jest podanie im dobrej chusteczki z pastą do zębów i wodą.

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy lubią wyrzucać dodatkowe serwetki z restauracji typu fast-food i przejeżdżać przez nie, to tracisz okazję do zaoszczędzenia pieniędzy. Jak? Cóż, kupno jednorazowego papieru w sklepie kosztuje dużo pieniędzy w czasie, zatrzymując te, które dostajesz za darmo, automatycznie ograniczasz swoje wydatki. I zaufaj mi, zawsze znajdziesz ich potrzebę w samochodzie - czy to do sprzątania rozlanych płynów, czy do wycierania brudu z rąk.

Nawiewniki powietrza mogą się naprawdę zabrudzić. A bez rutynowego sprzątania może to być męczące i czasochłonne zajęcie, gdy w końcu do niego dojdziesz. Jeśli masz gdzieś pod ręką piankową szczotkę, dzięki której szybko je przetrzesz, bardzo łatwo zapobiegniesz nieprzyjemnemu gromadzeniu się kurzu i innych cząstek. Możesz trzymać szczotkę piankową w schowku na rękawiczki, konsoli środkowej lub w zestawie samochodowym, aby wytrzeć szczeliny.

Prawda jest taka, że niezależnie od tego, czy zastosujesz się do tych wskazówek, czy nie, Twój samochód będzie się brudził. To jest dane. Najważniejsze jest to, jak radzisz sobie z brudem i jak bardzo się zabrudzi, zanim podejmiesz działania. Jeżeli ty bierzesz czas podążać te prostych samochodowych cleaning porady, ty dmuchałeś daleko od przy jak twój pojazd zostaje schludny i organizujący długo po pełnowymiarowym cleaning pracy.