Blask i piękno auta

Jak zabezpieczyć opony i nadać im ciemny, mokry połysk?

Opony to rozwiązania, które mogą być używane w różnych warunkach atmosferycznych – różnice dotyczą m.in. temperatur, pogody, wysokich prędkości w długich okresach czasu, a także niewiarygodne siły naprężeń i momentu obrotowego.

W poniższym tekście znajdziesz informacje o tym, jak zadbać o opony, zabezpieczając je przed brązowieniem i pękaniem.

Zabezpieczenie opon

Głównym składnikiem gumy jest antyozonant, który w znaczny sposób zapobiega pękaniu, utlenianiu i pogarszaniu się zewnętrznej powierzchni gumy. Cechą charakterystyczną gumy jest to, że potrafi nieustannie pracować w zewnętrznym kierunku opony, odnawiając zewnętrzną powierzchnię za pomocą świeżego antyozonantu, który pod wpływem ozonu często brązowieje. Pod względem technicznym zjawisko to określane jest nazwą „blooming”.

Najprostszym sposobem, by pozbyć się brązowego nalotu z opony jest umycie opon szamponem samochodowym lub środkiem czyszczącym, należy jednak pamiętać, że jest to działanie krótkotrwałe i zazwyczaj w ciągu kilku tygodni problem wraca – dzieje się tak ze względu na to, że podczas jazdy antyozonant cały czas pracuje w kierunku zewnętrznej powierzchni opony.

Doskonałym sposobem, by pielęgnować opony i utrzymać właściwy, efektowny wygląd i przede wszystkim ciemny kolor opon, są oferowane przez Meguiar&apos dressingi do opon.

Warto podkreślić, że produkty Meguiar's zawierają specjalne związki odżywiająco-pielęgnujące opony, natomiast autoryzowane antyozonanty uzupełniają opony z wysokiej jakości antyozonanty, co automatycznie przekłada się na ich wygląd i jakość – opony są idealnie czarne. W dużej mierze jest to zasługa polimerów, które wnikają w głąb gumy i tworzą na ich powierzchni barierę ochronną, która skutecznie chroni gumę przed złą pogodą i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Należy pamiętać, że produkty do pielęgnacji muszą być nakładane na czyste i suche opony.

Pielęgnacja opon

Oto produkty Meguiar&apos, dzięki którym dłużej zachowasz opony w doskonałym stanie:

Nxt Generation Insane Shine Tire Spray – jest to preparat do pielęgnacji i nabłyszczania opon, który tworzy ekstremalnie wysoki, ciemny i mokry połysk, chroniąc jednocześnie opony przed brązowieniem, pękaniem oraz przedwczesnym zużyciem – możliwość tę gwarantuje technologia zaawansowanych polimerów Engineered Synthetic Polymers (ESP).

Hot Shine Tire Spray – jest środek do pielęgnacji i nabłyszczania opon, dzięki któremu można uzyskać wysoki i głęboki połysk. Dzięki zaawansowanej formule produkt jest odporny na wodę, makropolimery, kopolimery i antyozonanty, które w znaczny sposób wpływają na długość utrzymywania się połysku.

Endurance Tire Gel - jest to zaawansowany technologicznie dressinging do pielęgnacji i nabłyszczania opon. Produkt ten, dzięki zaawansowanej formule, przetrzyma mycie i deszcz, pozostawiając lśniące, czarne opony. .

Ultimate Black Tire Coating – to powłoka ochronna do opon, dzięki której można uzyskać głęboki, ciemny połysk, który utrzymuje się ponad miesiąc. Użycie zaawansowanych, hydrofobowych polimerów wytwarza się wodoodporna powłoka, która chroni opony przed zużyciem i pękaniem.