Blask i piękno auta

Jak i po co glinkować samochód?

Zapewne każdy człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że samochód nieustannie jest narażany na spadające soki z drzew, drobiny nawierzchni asfaltowej, jak również inne zanieczyszczenia – są to czynniki, które z łatwością przywierają do warstwy lakieru, niszcząc jednocześnie połysk i gładkość pojazdu.

W tym momencie warto przypomnieć, że refleksy świetlne oraz długotrwałą ochronę może zapewnić wyłącznie powierzchnia lakieru gładka jak lustrzana tafla.

Pierwszą czynnością jest dokładne umycie i osuszenie samochodu – od tego należy właśnie zacząć. Następnie warto przesunąć dłonią po powierzchni auta, nie przerażaj się, jeśli powierzchnia wyda się nieco szorstka lub nierówna – jest to przede wszystkim spowodowane przywierającymi zabrudzeniami i ciałami obcymi, które należy usunąć przed rozpoczęciem polerowania i woskowania lakieru.

Doskonałym sposobem, by uzyskać powierzchnię gładką jak szkło, jest Smooth Surface Clay Kit. Co ważniejsze, narzędzie to sprawdzi się także w rękach amatora.

Glinkowanie - krok po kroku

Glinkowanie należy rozpocząć od wyjęcia glinki z opakowania i delikatnego spłaszczenia części materiału – do wielkości połowy dłoni.

Powierzchnię należy dokładnie i obficie spryskać preparatem Quik Detailer&apos, co zapewni lepszy poślizg glinki. Pracę najlepiej zacząć na małym obszarze, kładąc lekki nacisk na glinkę wykonując ruchy naprzemienne – w lewo i w prawo. Różnicę zaczniesz odczuwać już podczas pracy.

Jeśli jednak glinka zacznie przyklejać się do powierzchni, należy intensywniej spryskać glinkowaną powierzchnię preparatem Quik Detailer&apos. Należy pamiętać, że powierzchnia cały czas była dokładnie pokryta preparatem Quik Detailer&apos.

Glinkowanie samochodu

Nie należy wywierać nadmiernego nacisku na glinkę, w zupełności wystarczy delikatny nacisk, zapobiegający wypadnięciu glinki na ziemię. Wspomniane wcześniej czynności – wbrew pozorom – są bardzo ważne i konieczne.

Za pomocą glinki skutecznie można usunąć wszystkie zabrudzenia, także przyspojone do warstwy lakieru. Wraz z wykonywaniem czynności, glinka może zacząć się coraz bardziej ślizgać po lakierze – to znak, że obszar, na którym pracujesz, staje się bardziej oczyszczony.

Gdy zakończysz pracę na określonym obszarze i jego powierzchnia będzie gładka jak lustro, możesz zacząć glinkowanie kolejnego obszaru.

Nietrudno zauważyć, że podczas pracy powierzchnia glinki staje się brudna i odbarwiona, co oznacza usuwanie wszystkich zanieczyszczeń, dlatego należy dość często składać i ugniatać glinkę na nowo, aby odsłonić jej czystą stronę i móc bezproblemowo kontynuować pracę.

Po zakończeniu pracy w obrębie danego obszaru należy wytrzeć powierzchnię za pomocą ręcznika Supreme Shine Microfiber Towel i rozpocząć glinkowanie kolejnego obszaru.

Nie należy używać glinki, która upadnie na ziemię.

Po zakończeniu glinkowania, można wypolerować i nawoskować auto.