Odświeżenie i konserwacja auta

Jak polerować samochód?

Polerowanie samochodu może być trudną i czasochłonną pracą, ale ostatecznie ten efekt jaki uda się wypracować będzie tej pracy wart. Produkty do polerowania karoserii samochodu są w formie płynów, past i innych. Poniżej podpowiemy co i w jaki sposób można używać, by mieć dobry połysk.

Myjmy samochód daleko od bezpośrednich promieni słonecznych. Dokładnie czytamy instrukcję użytkowania kupionego produktu. jedne płyny mogą zostawiać plany na plastiku inne będą miały wymóg co do temperatury nakładania. Preparat nakładamy partiami nie od razu na całą karoserię.

Na wilgotny bawełniany ręcznik nakładamy około 3 cm płynu i energicznie wcieramy w karoserię kolistymi ruchami. Zostawiamy polerowane miejsce do wyschnięcia aż będzie się robić mgiełka. Następnie bierzemy suchy bawełniany ręcznik i polerujemy aż uda się uzyskać połysk. Dalej można przechodzić do kolejnych elementów karoserii i polerujemy w ten sposób całość.

Wskazówki

Po tym jak wypierzemy ręczniki należy je zmiękczyć w specjalnym płynie do tkanin, to będzie gwarantować im zadowalającą miękkość i tym samym w trakcie polerowania wypracuje się lepszy efekt. Będzie można również zagwarantować sobie unikania mazaków, gdy umyje się auto i wytrze takim bawełnianym ręcznikiem.

Polerowanie samochodu

Jeśli w oknach samochodu będą znajdować się naklejki będzie można sobie z nimi poradzić. Wiele osób się tego obawia myśląc, że będzie się to wiązało z porysowaniem okien. Wszystko czego potrzebujemy to kilka rzeczy, które w domu na pewno uda się znaleźć i w ten sposób sprawnie będziemy mogli poradzić sobie z tym elementem.

Potrzebne będą takie elementy jak WD-40, skrobaczka, ręcznik papierowy i woda. Moczymy papierowy ręcznik i przecieramy szyby w miejscach, gdzie są naklejki. Po tym jak okna przeschną będzie można spryskać je Wd-40. Nakładamy grubą warstwę płynu i zostawiamy na kilkanaście minut. Nie robimy tego w słońcu, ponieważ preparat nam wyschnie i co chwilę będzie trzeba ten płyn nanosić. Najlepiej więc robić to albo wcześnie rano albo też wieczorem, gdy słońce zaśnie.

Następnie podkładamy plastikową skrobaczkę pod brzeg naklejki i próbujemy podważyć. Jeśli cała naklejka nie odchodzi następnie trzeba nałożyć kolejną warstwą. Potem dokładnie wycieramy wszystko i spłukujemy WD-40. W ten prosty sposób będzie można sobie spokojnie poradzić z takimi naklejkami i będzie można doprowadzić swój samochód do odpowiedniego porządku, nie będzie trzeba męczyć się z obciachowymi naklejkami, które możliwe, że pozostały nam po poprzednim właścicielu takiego samochodu.