Blask i piękno auta

Sprawdź jak zapobiec oksydacji lakieru regularnie dbając o swoje auto!

Jeśli ktoś chce, by stan lakieru w samochodzie był jak najlepszy przez długi czas powinien pamiętać, że samochód jest narażony na liczne czynniki, które działają na niego negatywnie. Warto więc pamiętać o regularnej pielęgnacji lakieru. Jednym z procesów, które wpływają negatywnie na stan lakieru będzie oksydacja.

Zewnętrzna część samochodu narażona będzie na działanie wody, słońca, tlenu w powietrzu. To wszystko będzie się łączyć z cząsteczkami lakieru. W większości przypadków utlenianie występuje jedynie, gdy powierzchnia lakieru będzie gorszej jakości, jeśli zostanie ona zaniedbana albo w jakimś miejscu stanie się ona przepuszczalna, nie będzie odpowiednio zabezpieczona. Pogorszenie to będzie związane z tym, że zaniedbany był lakier, albo też następowało jego mycie środkami, które nie były do tego przeznaczone.

Ochrona lakieru samochodowego

Procesowi utleniania będziemy mogli jednak zapobiegać, jeśli zaczniemy odpowiednio dbać o lakier i zastosujemy takie środki, które mają neutralne pH. Wymienić tutaj można między innymi: Ultimate Wash & Wax, Gold Class Shampoo & Conditioner czy Nxt Car Wash.

Trzeba będzie nakładać na powierzchnię lakieru również takie element jak ochronna warstwa dobrego wosku, w składzie którego znajdować się będzie również naturalny wosk carnauba. Przynajmniej 3-4 razy w roku powinno się wykonywać taką właśnie pielęgnację. Dobra powłoka ochronna będzie działać jak bariera ochronna, która jest w stanie odpowiednio chronić lakier przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi, które mają charakter szkodliwy.

Połysk samochodu

Ważne będzie również to, by przynajmniej raz w roku a najlepiej częściej wykonywać prace związane z usuwaniem wszelkich zanieczyszczeń z lakieru oraz usuwanie ewentualnych uszkodzeń przez użycie dobrych produktów czyszczących, wśród których wymienić będzie można między innymi Ultimate Compound albo też Swirl Remover.

Trzeba również pamiętać, że w miarę możliwości powinniśmy zawsze dbać o dokonywanie parkowania samochodu w miarę możliwości zawsze pod dachem. Jeśli będziemy dbać o swoje auto będziemy w stanie zadbać o jego stan techniczny. Trzeba pamiętać o tym, że właśnie regularna pielęgnacja lakieru dobrze dobranymi środkami będzie pomocna, ponieważ dzięki temu będziemy w stanie ochronić się przed pojawieniem się procesu utleniania na lakierze.

W ten sposób zawsze będziemy mogli cieszyć się widokiem zadbanego, lśniącego auta. Dzięki temu ten doskonały stan będziemy w stanie zachować sobie na jak najdłużej. Dodatkowo jak mówią nam specjaliści od dbania o samochód regularna pielęgnacja samochodu to łatwa pielęgnacja.