Odświeżenie i konserwacja auta

Prawidłowe zabezpieczanie skórzanej tapicerki w samochodzie

Skóra to znakomity materiał, ale niestety jest pod różnymi względami bardzo delikatna i trzeba właściwie o nią dbać. Skórzana tapicerka w samochodzie wymaga od nas odpowiedniej opieki i konserwacji, innej niż tapicerowane meble w domu, ponieważ skóra w samochodzie narażona jest na szereg negatywnych czynników, takich jak chociażby ogrzewanie i promieniowanie UV, przez które staje się miękka i sprawia wrażenie naprężonej, a co za tym idzie jest bardziej podatna na uszkodzenia.

Kosmetyki samochodowe Meguiar's

Chociaż zdania na ten temat są różne, skóra wydaje się najlepszym materiałem do wnętrza samochodu. Zapewnia niezrównany komfort i zapach, a do tego znakomicie wygląda. Niestety, wszystkie te walory będą z czasem zanikać, jeśli nie będziemy odpowiednio dbać o skórę w samochodzie, jeżeli nie zadbam o jej konserwację i systematyczne czyszczenie.

Nie jest to na szczęście aż tak czasochłonne, jak mogłoby się wydawać. Ba, z odpowiednimi produktami do pielęgnacji skóry może to być nawet proste i przyjemne. Warto jest w tym celu wybierać produkty Meguiar’s, czyli jednego z wiodących producentów chemii samochodowej na świecie.

Kosmetyki do tapicerki

Meguiar’s Gold Class Leather & Vinyl Cleaner

Na pierwszy ogień warto wziąć Meguiar’s Gold Class Leather & Vinyl Cleaner. Meguiar’s Gold Class Leather & Vinyl Cleaner jest produktem przeznaczonym do odświeżania I czyszczenia wszystkich elementów wykonanych ze skóry. Meguiar’s Gold Class Leather & Vinyl Cleaner nadaje się też, jak sama nazwa wskazuje, do winylu. Zazwyczaj jest to środek polecany do usuwania bardzo trudnych zabrudzeń, takich jak na przykład kawa, barwniki ubrań czy tłuszcz, ale Meguiar’s Gold Class Leather & Vinyl Cleaner w znakomity sposób odświeża wnętrze i dodatkowo wzmacnia czyszczone powierzchnie, więc nie powinno być problemem korzystanie z niego we wszystkich warunkach.

Co ważne, Meguiar’s Gold Class Leather & Vinyl Cleaner nie uszkadza naturalnych olejków ochronnych skóry. Trzeba jedynie pamiętać, by przed czyszczeniem tym specyfikiem dokładnie odkurzyć i na koniec jeszcze przetrzeć na sucho powierzchnię skóry. Najlepiej jest też wcierać produkt pośrednio, czyli poprzez naniesienie go najpierw na ściereczkę.

Meguiar’s Gold Class Leather Conditioner

Meguiar’s Gold Class Leather Conditioner to z kolei specjalna odżywka, której zadaniem jest pielęgnacja skóry I doprowadzenie jej do stanu nowości. Nie jest oczywiście aż tak dobrze, ale ekstrakty z aloesu i specjalne polimery są w stanie wytworzyć na niej warstwy ochronne bardzo podobne w działaniu do naturalnych mechanizmów obronnych skóry posiadającej jeszcze swojego pierwotnego właściciela.