Kosmetyki do pielęgnacji samochodu

Kosmetyka aut – jak zadbać o samochód po zimie?

Zima to okres, gdy mycie samochodu nie ma większego sensu. Ciągłe opady śniegu przyczyniają się do powstania kałuży a sól, którą posypywane są drogi i tak będą decydować o tym, że auto będzie brudne. Jak więc będzie można sobie z tym poradzić, by nasze auto po zimie znów miało swój wspaniały, doskonały blask?

Każdy samochód prędzej czy później wymagając będzie zabiegów kosmetycznych. W przypadku świeżych kupionych pojazdów czy też tych, które mają kilka lat wystarczy nam korzystanie z myjni samochodowej i czyszczenie wnętrza. Trochę bardziej skomplikowana będzie sprawa, gdy chodzi o pojazdy nieco starsze. Te są bardziej wyeksploatowane pod kątem mechanicznym i wizualnym. Lakier może być pościerany, tapicerka brudna, nie powinno to nikogo dziwić. Oczywistym będzie, że ten upływ czasu będzie widoczny. Jak więc będzie można sobie z tym poradzić? Pomocą będzie tutaj auto detailing.

Czym jest auto detailing?

Auto detailing to ogólnie rzecz biorąc proces, który ma doprowadzić do renowacji oraz skutecznej konserwacji pojazdu samochodowego. Za pośrednictwem tego nawet najbardziej zniszczony pojazd uda się doprowadzić do dobrego stanu a w niektórych przypadkach może on wyglądać praktycznie jak nowy, szczególnie gdy ten proces będzie przeprowadzony w poprawny sposób.

Pielęgnacja auta zimą

W skład procesu detailingu wchodzić będzie:

- oczyszczenie karoserii, w ramach którego to usuwa się wszelkie cząsteczki obce

- polerowanie połówki lakierniczej co będzie realizowane ręcznie albo maszynowo. Dzięki polerce możliwe będzie usuwanie rys i innych niedoskonałości na lakierze.

- konserwacja, która będzie polegać na tym, że nałoży się ochronną warstwę wosku

- czyszczenie, regeneracja oraz konserwacja wnętrza samochodu.

Kosmetyki do car detailingu

W ramach car detailingu realizuje się wiele różnych procesów, które to będą wymagać dużo czasu, cierpliwości i niestety również pieniędzy. Preparaty do tanich nie należą, ale będą na szczęście wydajne. Problemem zaś może być ich dostępność. Dobrej jakości kosmetyki służące do detailingu nie są sprzedawane w marketach czy na stacjach benzynowych.

Takich środków powinniśmy tak naprawdę szukać w salonach, które specjalizują się właśnie w car detailingu albo też można zajrzeć również do oferty dużych sklepów motoryzacyjnych, które tego typu kosmetyki w swojej ofercie posiadają. Na pewno warto będzie w taki produkt zainwestować, ponieważ taki wydatek będzie po prostu racjonalny, przyniesie nam zadowalający efekt, warto brać to pod uwagę, jeśli chcemy mieć piękne auto.