Kosmetyki do pielęgnacji samochodu

Najlepsze kosmetyki samochodowe powyżej 100 PLN

Nawet, jeśli nasz pojazd jest wyjątkowo zaniedbany, odpowiednie środki przyczynią się do tego, że stanie się on samochodem wartym polecenia. Oczywiście, wiedza na temat tego, jakich środków używać, ma w tym wypadku fundamentalne znaczenie.

Jakie kosmetyki samochodowe powinny więc znaleźć się w naszym garażu?

Jeśli chcemy wyczyścić pojazd i mieć pewność, że zrobiliśmy to profesjonalnie, pierwszym krokiem powinno być zadbanie o jego wnętrze. Tu należy rozpocząć od prania tapicerki, a te będzie łatwiejsze, jeśli zaopatrzymy się w specjalny pistolet do jej mycia. Jego koszt to około 120 złotych, a można stosować go nie tylko do czyszczenia podłogi, ale również foteli, jeśli tylko są wykonane z materiału. Jeśli tapicerka jest wykonana z alcantary lub skóry, lepiej zrezygnować z tego pomysłu. Może się okazać, że przyniesie nam on więcej szkód niż pożytku.

Colourlock

Oczywiście, również tu znajdą się środki, których zastosowanie rozwiąże nasz problem. Jednym z nich jest Colourlock kosztujący około stu złotych i zbierający bardzo dobre recenzje wśród kupujących. Tapicerka wykonana z alcantary może być czyszczona zestawem Gliptone, na który również nie wydamy więcej niż sto złotych mając pewność, że będzie to rozwiązanie skuteczne. Czasem dobrze jest też sięgnąć po kosmetyki z wyższej półki.

Kosmetyki samochodowe

Meguair’s All Purpose Cleaner Plus

Jednym z najciekawszych jest Meguair’s All Purpose Cleaner Plus. Jego cena to około 125 złotych, mamy przy tym do czynienia z rozwiązaniem, które pozwoli nam na uporanie się z praktycznie każdą powierzchnią. Można go stosować we wnętrzu pojazdu nawet wówczas, gdy chcemy wyczyścić te jego elementy, które są wykonane z plastiku, a ponieważ mówimy o rozwiązaniu wydajnym, możemy mieć pewność, że starczy nam na długi czas.

Cockpit Oceanic

Pielęgnacja plastikowych elementów w samochodzie jest często problematyczna, jeśli więc planujemy zakup rozwiązania, które jest przeznaczone jedynie do realizacji tego celu, powinien nas zainteresować Cockpit Oceanic. W cenie 150 złotych otrzymamy nie tylko doskonały środek czyszczący, ale również konserwujący, który jest w stanie stworzyć powierzchnię antystatyczną przeciwdziałającą tak osadzaniu się brudu, jak i kurzy. Nie brakuje też osób, które zastanawiają się nad tym, czy byłyby w stanie samodzielnie wyczyścić klimatyzację.

Okazuje się, że realizacja tego zadania również nie jest poważnym problemem, w sprzedaży dostępne są bowiem płyny w sprayu przeznaczone właśnie do tego celu. Samodzielnie można też czyścić plastikowe klosze lamp, których obecność jest charakterystyczna dla niemal każdego samochodu. Regularne czyszczenie i wcześniejsza renowacja mogą przedłużyć ich żywotność.