Odświeżenie i konserwacja auta

CAR DETAILING? JAK POPRAWNIE ZADBAĆ O STAN LAKIERU?

Czym jest Car detailing?

Jest to przede wszystkim proces pielęgnacyjny przemyślny i zaplanowany. Jego zadaniem będzie ochrona samochodu oraz utrzymywanie go w salonowym stanie. Powszechnie powtarza się, że jest to przeznaczone wyłącznie dla samochodów nowych w świetnym stanie. W praktyce jednak jest inaczej. Każde auto nawet takie, które ma na karku wiele lat może być poddane takim zabiegom.

DETAILING – KROK #1

Ten proces zaczyna się od dekontaminacji. To działanie, które będzie polegać na spryskaniu nadwozia specjalnie przygotowanymi środkami, dzięki temu można pozbyć się osadów pochodzenia metalicznego oraz smolistego. Należy oczywiście opłukać samochód z chemii, która była zastosowana.

DETAILING – KROK #2

Należy także odpowiednio przygotować nawierzchnię samochodu. Wykorzystywać można do tego plastyczną masę taką jak glinka. Dzięki niej można oczyszczać lakier z pozostałości po myciu oraz wszelkich nieczystości, które do lakieru się przyczepiły. Glinkowanie jest prostym procesem, który nie wymaga wielkich umiejętności, dlatego każdy poradzi sobie z oczyszczeniem samochodu tym elementem.

Zabiegi pielęgnacyjne samochodu

DETAILING – KROK #3

Następnie trzeba wykonywać korektę lakieru. To proces, który będzie wymagała doświadczenia i wiedzy o lakierach oraz tym jak się zachowują. Na początek mierzymy grubość powłoki, następnie stosujemy specjalne pasty ścierne i pady z maszyną polerską, by w ten sposób wykonać rzeczywiście doskonałe polerowanie.

DETAILING – KROK #4

Na koniec oczywiście będzie trzeba również lakier zabezpieczyć. Można robić to na dwa sposoby. Pierwsza sprawa to nałożenie powłoki w płynie. W kontakcie z lakierem będzie się ona krystalizować i stanie się twardą powłoką. Inny sposób to lakierowanie. Woski ze względu na pochodzenie są naturalne oraz sztuczne. To, na jaki się zdecydujemy będzie zależeć od nas, jednak trzeba wiedzieć, że naturalne woski dają lepszy połysk. Jeśli więc mamy taką możliwość warto sięgać po środki naturalne.

ZNAJDŹ SPECJALISTĘ

Jeśli zacznie nas interesować detailing tak naprawdę będzie trzeba szukać dobrego specjalisty, który będzie w stanie zająć się tymi działaniami dla nas. Pewnie jest to stresujące, ponieważ chcemy mieć jak najlepszą firmę, która dla nas to wykonana, ale na pewno warto będzie szukać. W ten sposób mamy gwarancje, że uda się znaleźć taką firmę, która zagwarantuje nam wykonanie na wysokim poziomie. W ramach wyszukiwarki internetowej bez wątpienia znajdziemy dobrych mechaników zajmujących się detailingiem.