Poradnik motoryzacyjny

Jak chronić samochód przed szczurami - 7 wskazówek

Twój pojazd jest niezawodnym środkiem transportu, szumiącym, ryczącym lub trzeszczącym, kiedy tylko potrzebujesz, aby przewieźć Cię z miejsca na miejsce. Czy wiesz jednak, że ten sam pojazd może być rajem dla szczurów i myszy?

Silniki pojazdów są zazwyczaj suche, niezakłócone i ciepłe, co stanowi idealne warunki do odpoczynku, karmienia lub rozmnażania nowego pokolenia gryzoni. Dlatego szczury nie mają nic przeciwko schronieniu się pod maską silnika, zwłaszcza w chłodnych porach roku.

Problem pojawia się, gdy zaczynają zostawiać ślady moczu i podgryzać izolację przewodów, co może powodować zwarcia i inne uszkodzenia, a w rezultacie kosztowne uszkodzenia silnika. A kiedy naprawisz uszkodzenie, nowa część może po prostu zostać ponownie przegryziona.

szczur

Pozostaje więc pytanie, jak chronić samochody przed szczurami i myszami.

Jeśli myślisz, że przechowywanie klasycznego samochodu, Sportstera, kampera, odrestaurowanego samochodu letniego, kolekcjonerskiego lub muscle machine w garażu przez zimę sprawi, że będzie on bezpieczny przed myszami, pomyśl jeszcze raz.

Zabezpieczony, ale nieużywany samochód lub pojazd stawia gigantyczny znak "Home, Sweet Home" dla myszy i szczurów szukających schronienia przed zimnem.

Po wejściu do pojazdu szczury i myszy korzystają z Twojej hojności.

Znajdują drogę do samochodu, rozdrabniają podsufitkę lub poduszki siedzeń, aby stworzyć wygodne gniazdo na romantyczne wieczory i wynikowy miot. To no musi przychodzić jako niespodzianka że myszy para może tworzyć nad 5,000 dzieci, grandbabies, i great-grandbabies wśród rok.

Gryzonie mogą stworzyć bałagan, który zakłóca estetykę samochodu. Gnijące jedzenie, rozkładające się stworzenia i odpadki mogą wydzielać nieprzyjemne zapachy w samochodzie. Również ciągłe zadrapania i rozdarcia przez gryzonie mogą zdeformować powierzchnie wewnętrzne i tkaniny.

Jeszcze jedna rzecz, możesz się zastanawiać, dlaczego gryzonie muszą tak dużo żuć. Cóż, jeśli nie będą stale gryźć twardych rzeczy, ich zęby rosną nierówno do punktu, w którym gryzoń nie może żuć ponownie i umiera z głodu. Szczury i myszy używające części samochodowych do naprawy swoich zębów mogą w ciągu jednej nocy zniszczyć systemy komputerowe i całe wiązki przewodów.

Próba wyeliminowania każdego gryzonia w Twojej okolicy jest daremna, ale możesz być proaktywny i podjąć kilka prostych kroków, aby zmniejszyć ryzyko, że Twój pojazd stanie się schronieniem dla gryzoni.

Pozbywanie się gryzoni zaczyna się od ważnego kroku - inspekcji. Niektóre oznaki aktywności gryzoni to odchody, zniszczone śmieci, nadgryziony papier i słaby zapach stęchlizny, moczu - jak amoniak.

Jakie informacje udało Ci się zebrać podczas inspekcji? Czy w pobliżu garażu znajdują się krzewy? Przycinamy je, aby nie stały się kryjówką dla gryzoni. Seal off pęknięć, szczelin i otworów, gdzie gryzonie mogą uzyskać dostęp do garażu. Być może trzeba będzie kucnąć co najmniej do poziomu oczu psa.

Usuń resztki jedzenia, przechowuj karmę dla zwierząt w szczelnym pojemniku zabezpieczonym przed szczurami i upewnij się, że ptasie ziarno nie znajduje się w zasięgu gryzoni - bądź jednak ostrożny, szczury potrafią być dość innowacyjne.

Szczury i myszy mają poczucie bezpieczeństwa w zamkniętym środowisku, w którym łatwo mogą znaleźć przedmioty, za którymi mogą się ukryć. Dla szczurów i myszy otwarty okap nie jest tak atrakcyjny jak zamknięty. Ustaw jednak przypomnienie o konieczności zamknięcia okapu podczas złej pogody.

Utrudnij szczurom lub myszom dostęp do silnika. Jeśli znajdziesz dziurę, to należy rozważyć użycie ekranu drutu, aby zamknąć taki otwór. Lub można umieścić pułapkę na myszy na kołach lub wokół pojazdu, ponieważ będą musiały wspiąć się w górę iw dół kół pojazdu, aby uzyskać dostęp.

Jeśli można stale zakłócać spokój gryzoni, będą one mniej skłonne do pobytu lub nawet replikować w swoim silniku. Światło stroboskopowe i alarmy ultradźwiękowe są doskonałe w zakłócaniu spokoju gryzoni. Inne opcje, które można połączyć, aby utworzyć formidable obrony i uczynić środowisko nieprzyjemne są olejek miętowy, włosy zwierząt domowych, lub żwirek dla kotów.

Gryzonie są bardzo upartymi stworzeniami. Niektóre gryzonie mogą nadal znaleźć drogę do silnika pojazdu lub wnętrza, nawet z tymi wszystkimi środkami ostrożności w miejscu. Jeśli uważasz, że gryzonie ominęły Twoje zabezpieczenia i uzyskały dostęp do Twojego pojazdu, użyj odpowiednich pułapek na gryzonie, aby je złapać i wyeliminować. Toksyczne pułapki choć łatwe do ustawienia nie są najlepsze do tego zadania, niektóre wymagają od gryzoni spożywania dużej dawki trucizny, jednak może to zaszkodzić zwierzętom domowym i innym drapieżnikom też.

Teraz jesteś świadomy licznych sposobów gryzonie mogą uszkodzić swój samochód, najlepsze, co możesz zrobić, to zapobiec ich przedostaniu się do pojazdu lub uczynić swój pojazd mniej atrakcyjnym. To może brać few dni łapać obraźliwych gryzoni, i ty możesz musieć robić few zmianom twój strategia kończyć pracę. Jeśli wszystko inne zawiedzie i gryzonie robią bałagan w pojeździe, zawsze możesz wezwać profesjonalnego eksterminatora w ostateczności, aby upewnić się, że praca jest wykonywana dokładnie.