Poradnik motoryzacyjny

Najlepsze trasy wycieczek drogowych w USA

Road tripy nie są dla wszystkich. (Niefortunnym) faktem jest, że niektórzy ludzie po prostu nie mogą znieść spędzania w poruszającym się pojeździe więcej czasu niż jest to absolutnie konieczne. Czy to choroba lokomocyjna, czy po prostu niewiarygodnie krótki czas koncentracji uwagi, niektórzy ludzie po prostu nie mają żołądka na pokonywanie kilometrów w drodze.

Są też tacy, którzy kochają otwarte drogi i uważają, że podróż jest równie przyjemna jak miejsce docelowe. My, "wojownicy szos", uwielbiamy ładować samochód z przekąskami, świetną muzyką, przyjaciółmi i wyruszać w jakieś odległe miejsce z niezliczonymi możliwościami zbierania wspomnień po drodze. Wycieczki drogowe to świetny sposób na zabawę z przyjaciółmi lub członkami rodziny, ale samotne wyprawy mogą być również wyjątkowe. Od gier samochodowych po karaoke, rzeczy są po prostu bardziej zabawne, gdy wiesz, że masz setki mil przed sobą. Nawet zgubienie się może być zabawne, jeśli zachowasz odpowiedni sposób myślenia podczas podróży.

flaga usa

Jeden z najprzyjemniejszych elementów podróży zaczyna się jeszcze przed zapięciem pasów i przekręceniem kluczyka w stacyjce. Właściwe planowanie podróży może być jednym z najbardziej ekscytujących zadań, które podejmiesz, a jeśli zrobisz to dobrze, będzie to tylko początek epickiej podróży, którą będziesz pamiętał do końca życia. Jednakże, nie wszystkie trasy wycieczek drogowych są stworzone tak samo. Dobrą wiadomością jest to, że w Stanach Zjednoczonych nie brakuje niesamowitych dróg, z niezliczonymi miejscami i okazjami do robienia wspomnień. W tym artykule przyjrzymy się 5 najlepszym trasom road trip w Ameryce.

Z miłością nazywana "The Mother Road" i "Main Street of America", Route 66 jest prawdopodobnie najbardziej klasyczną trasą road trip w Ameryce. Przejechanie jej w całości jest zdecydowanie pozycją na liście wiaderek i z pewnością będzie to wycieczka, którą zapamiętasz na całe życie.

U.S. Route 66 została założona w 1926 roku. Pierwotnie droga zaczynała się w Chicago, Illinois i biegła na zachód, aż do Santa Monica w Kalifornii (jeśli chcesz bardziej rozrywkowy rundownown na godnych uwagi miastach, sprawdź trafnie zatytułowany hit Chucka Berry'ego Route 66).

W 1956 roku Ameryka zaczęła budować autostrady międzystanowe, a Route 66 w kolejnych latach odnotowała dość znaczny spadek popularności. W rezultacie, wiele fragmentów oryginalnej trasy zostało usuniętych i nie jest już w użyciu.

Jednak w 1987 roku Arizona stała się pierwszym stanem, który założył stowarzyszenie Route 66, a wiele innych stanów poszło za jego przykładem, zachowując historyczne fragmenty drogi. Wiele odcinków autostrady i jej miejsc znajduje się obecnie na liście National Register of Historic Places. Jest też wiele miejsc, które wciąż można zobaczyć wzdłuż Route 66.

W rzeczywistości, najszybciej można się spodziewać, aby rejs wszystkie 2,448 mil autostrady jest około 2 tygodnie, ale jeśli naprawdę chcesz uzyskać pełne doświadczenie, wziąć miesiąc off, jeśli możesz. Po drodze zobaczysz niezliczone klasyczne jadłodajnie i motele, a także urocze, kiczowate atrakcje, takie jak największy fotel bujany w Ameryce i Ranczo Cadillac w Teksasie. Nie popełnij błędu, "The Mother Road" jest również matką wszystkich wycieczek drogowych.

Kalifornia jest znana z pięknych krajobrazów, a nie znajdziesz bardziej wspaniałej jazdy niż rejs 659-milową Pacific Coast Highway. PCH (bardziej oficjalnie znany jako State Route 1), rozciąga się prawie na całej długości kalifornijskiego wybrzeża Pacyfiku.

Jeśli zdecydujesz się umieścić tę trasę na swojej liście wiaderek road trip, możesz wybrać, czy chcesz podróżować na północ czy na południe. Najbardziej wysunięty na północ punkt trasy znajduje się w Leggett, w hrabstwie Mendocino. Najdalej wysunięty na południe punkt to Dana Point w Orange County. W międzyczasie podróżnicy będą przejeżdżać przez jedne z najbardziej kultowych miast w Złotym Stanie.

Trasa rozciąga się przez większą część Orange County, Los Angeles, Big Sur, obszar Monterey Bay, San Francisco i Mendocino County. Jeśli zależy Ci na czasie i nie masz miesiąca, by zabić go na Route 66, Pacific Coast Highway może być nieco bardziej odpowiednia dla Ciebie.

Jeśli dasz sobie wygodne trzy dni, możesz przejechać tę trasę w całości. Po drodze można sprawdzić kilka krajowych punktów orientacyjnych, w tym Golden Gate Bridge, Alcatraz, Big Sur National Park i wiele winnic, aby zmoczyć swój gwizdek.

Jak widać, wycieczki drogowe przybierają różne kształty i rozmiary, zwłaszcza jeśli chodzi o czas, jaki trzeba poświęcić na pokonanie trasy. Dla wielu osób, aby w pełni wykorzystać taką trasę jak Route 66, należy poświęcić cały rok płatnego urlopu. PCH można zrobić w ciągu zaledwie kilku dni. Ale co zrobić, jeśli masz tylko kilka godzin, aby poświęcić na road trip?

W Stanach Zjednoczonych jest dosłownie zbyt wiele tras jednodniowych wycieczek, aby je wymienić, ale jedną z najlepszych w kraju jest z miłością nazywana The Overseas Highway. Overseas Highway jest bardziej oficjalnie znana jako Route 1 na Florydzie. Ta część autostrady zaczyna się w Miami i biegnie na południe przez 113 mil, gdzie kończy się w Key West. Miami jest znane z pięknych plaż i pięknych ludzi, ale jadąc na południe i przeskakując przez wiele kluczy w drodze do Key West, napotkasz niezliczone rafy koralowe i przydrożne nurkowiska, które aż proszą się o zbadanie.

Jeśli masz ochotę na zimne piwo i niesamowitą przydrożną atrakcję, sprawdź Robbie's w Islamoradzie. Jest to podręcznikowy przydrożny bar i grill, ale jedyny, o którym wiemy, że można tam karmić olbrzymie tarpony z tyłu!

Po przybyciu do Key West, zaparkuj samochód i kontynuuj swoją "podróż" pieszo wzdłuż Duval Street. Upewnij się, że masz ze sobą apetyt i pieniądze na piwo.

Jeśli jesteś gotowy na kolejną wielodniową trasę, rozważ eksplorację Great River Road. Rzeka Missisipi jest jedną z najbardziej kultowych dróg wodnych w Stanach Zjednoczonych, więc ma sens, że ta szczególna trasa (która podąża wzdłuż całej rzeki Missisipi) jest równie kultowa.

Trasa składa się zarówno z autostrad stanowych, jak i dróg lokalnych. Północny punkt końcowy trasy zaczyna się w Minnesocie, a jeśli zdecydujesz się jechać na południe, będziesz również podróżować przez Wisconsin, Iowa, Illinois, Missouri, Kentucky, Tennessee, Arkansas i Mississippi, przed końcem południowego punktu końcowego w Luizjanie.

Ten szczególny road trip będzie idealny dla podróżników, którzy są również miłośnikami przyrody, ponieważ znajdziesz tu wiele parków i naturalnych schronień do zwiedzania po drodze (jednym z naszych ulubionych jest Theodore Roosevelt Refuge w Yazoo City, Mississippi).

Smakosze docenią tę trasę tak samo jak miłośnicy przyrody. To prawie oczywiste, że im dalej na południe wzdłuż Great River Road, tym lepsze jedzenie!

Jedną z najlepszych kuchni można znaleźć na końcu trasy w Nowym Orleanie, w Luizjanie. Nie ma lepszej celebracji po długiej podróży niż wspaniałe jedzenie Cajun i muzyka jazzowa na żywo!

Największe zostawiliśmy na koniec. Jeśli chcesz być prawdziwym wojownikiem i pokonać wiele kilometrów, The Loneliest Road jest podróżą dla Ciebie. Nazwa odnosi się do U.S. Route 50, która rozciąga się od jednego wybrzeża do drugiego. U.S. Route 50 zaczyna się w Ocean City w stanie Maryland i biegnie na zachód, aż do Sacramento w Kalifornii.

Etykieta "The Loneliest Road" odnosi się w szczególności do odcinka autostrady, który biegnie przez Nevadę. Podczas gdy będziesz podróżował przez 11 innych stanów, jeśli przejedziesz trasę w całości, to właśnie mile i mile drogi w Nevadzie są najbardziej samotne. Kiedy jesteś otoczony przez zakurzone równiny i góry bez innego pojazdu w zasięgu wzroku, jazda tym odcinkiem U.S. Route 50 może sprawić, że niektórzy kierowcy poczują się jak na wycieczce na Księżycu!

Dla wielu osób ten rodzaj samotności jest dokładnie tym, czego szukają w podróży. Jeśli jednak wolisz trochę towarzystwa, ten odcinek drogi zdecydowanie najlepiej pokonać ze współkierowcą, choćby po to, by ograniczyć straszydła. Cała ta samotność nie przychodzi jednak bez nagrody.

Kiedy znajdziesz się na odcinku autostrady pomiędzy Nevada Beach a Parkiem Narodowym Wielkiej Kotliny, doświadczysz jednych z najwspanialszych krajobrazów w kraju. Jazda przez kraj nie jest łatwym zadaniem, ale jeśli zaplanujesz ją z wyprzedzeniem i poświęcisz czas na docenienie zmian geograficznych i kulturowych, jest to jedna z najbardziej niesamowitych podróży, jakie możesz podjąć.

Niezależnie od tego, czy masz tylko kilka godzin do poświęcenia na road trip, czy cały miesiąc, pokazaliśmy Ci kilka z najbardziej epickich tras w Ameryce.

Road tripy to trochę zagubiona sztuka w dzisiejszym szybkim, technologicznym świecie. Ale jeśli jest to dobrze zrobione, podróżowanie po historycznych autostradach Ameryki może być bardziej satysfakcjonujące niż nawet najwyżej oceniane kurorty.

W kraju tak dużym jak Stany Zjednoczone, liczba tras wycieczek drogowych jest praktycznie nieskończona, ale są takie, które są zdecydowanie bardziej epickie niż inne. To, co wspomnieliśmy powyżej, to tylko kilka z tych tras.

Ostatecznie, nie ma znaczenia, które wybierzesz - możesz nawet uderzyć w drogę bez wcześniej ustalonej trasy w ogóle. Ponieważ jeśli chodzi o road tripping, chodzi o stworzenie połączenia między Tobą a drogą, i to bardziej o podróż niż o miejsce docelowe.

Dowiedz się więcej na http://dakol.com.pl/.