Top 5 Best Truck GPS na 2020 r.

Niezależnie od tego, czy jesteś operatorem/właścicielem lub posiadasz flotę samochodów ciężarowych, którymi powinieneś zarządzać, system GPS jest ważnym akcesorium, które musisz mieć w swoim samochodzie ciężarowym. Minęły już czasy, gdy papierowe mapy rządziły drogami i obecnie są zastępowane przez najlepsze samochodowe urządzenia GPS. Poniżej znajdują się nasze ulubione urządzenia GPS dla ciężarówek na sezon 2019. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasze miniprzeglądy, a także przewodnik zakupu poniżej naszych najlepszych picków.

Aby uzupełnić Twój arsenał samochodowy, przetestowaliśmy i oceniliśmy również najlepsze samochodowe systemy stereo z ekranem dotykowym.

Najlepszy 7-calowy wyświetlacz truckGPS dla tych, którzy chcą zobaczyć i usłyszeć więcej.

Ten wyróżniający się system GPS do samochodów ciężarowych od cenionych przewodników firmy Garmin z dużym, szklanym wyświetlaczem, który można łatwo przesuwać po całej kabinie. Dla lepszej przejrzystości, ten system GPS jest wyposażony w głośniki o podwyższonym poziomie głośności, które zapewniają słyszalne, zakręt po zakręcie kierunkowskazy, które są wyraźnie słyszalne nawet w hałasie ruchu drogowego. W celu zapewnienia optymalnego komfortu prowadzenia samochodu ciężarowego dezl 770LMTHD zawiera kompleksowe mapy Ameryki Północnej z ograniczeniami dotyczącymi samochodów ciężarowych oraz inne powiązane informacje dotyczące większości autostrad. Wystarczy wstawić szczegóły profilu pojazdu i trasy preferowane przez samochód ciężarowy dla wagi i rozmiaru samochodu ciężarowego.

Kompatybilność Bluetooth pozwala zsynchronizować dowolne urządzenie obsługujące technologię Bluetooth w celu prowadzenia rozmów w trybie głośnomówiącym. W celu zapewnienia bezproblemowej jazdy, ten system GPS jest wyposażony w interesujące dla danego samochodu ciężarowego punkty i usługi, które pomagają w znalezieniu stacji parkingowych, kwater, stacji ważących i przystanków dla samochodów ciężarowych. Urządzenie dezl 770LMTHD informuje również o wszelkich napotykanych ograniczeniach i warunkach drogowych, w tym o wysokości mostów, ostrych zakrętach i ograniczeniach wagowych, a także ostrzeżeniach dotyczących stromej nawierzchni. Naprawdę doceniam tę funkcję, biorąc pod uwagę, że często jeżdżę po nowej trasie.

Profesjonaliści

Cons

Najlepsze do aktualizacji i prognozowania pogody.

Zbudowany dla profesjonalnych kierowców, McNally TND 520 pomaga kierowcom samochodów ciężarowych na każdym etapie ich pracy, od planowania po jazdę i dostawę. Jedną z wyróżniających cech tego GPS jest fakt, że łączy on w sobie szereg usług Wi-Fi, które są dołączone do urządzenia bez żadnych kosztów. Od pokazywania aktualnych warunków pogodowych i prognoz, poprzez przeglądanie cen paliwa, aż po wyświetlanie szczegółowych informacji o ruchu drogowym, Rand McNally pomaga wyprzedzać każdy szczegół na drodze.

IntelliRoute TND 520 LMalso umożliwia wybór między trasami głównymi i alternatywnymi, a także informacji o zjazdach i znacznikach kilometrów. Wyposażony jest również w funkcję szybkiego planowania, która pozwala na obliczenie przebiegu i zyskowności pomiędzy dwoma celami podróży. Szybki widok zjazdów pokazuje również restauracje, paliwo i wiele innych informacji podczas zbliżania się do zjazdu z autostrady. Możesz również wyszukiwać centra podróży i przystanki dla ciężarówek wśród innych punktów POI.

Podoba nam się również to, że możesz zachować czujność, ustawiając ostrzeżenia o zbliżających się ostrych zakrętach, zmianach prędkości i wielu innych. Oprócz 5-calowego wyświetlacza, w pudełku znajduje się także ładowarka samochodowa, kabel USB, skrócona instrukcja obsługi oraz uchwyt na przednią szybę.

Profesjonaliści

Cons

Najlepszy wielkoekranowy GPSnavigator i towarzysz drogi.

Jeśli szukasz nawigatora z ekranem abig-screen z nawigacją sterowaną głosem, mapowaniem premium i zaawansowanymi funkcjami łączności, to Garmin dezl 780 LMTS jest tym, czego potrzebujesz. Jedną z najbardziej wyrazistych cech, które nam się podobały, jest magnetyczne mocowanie, które pozwala na bezpieczne mocowanie i łatwe zdejmowanie po wyjściu z kabiny. Nawigator jest fabrycznie wyposażony w mapy, które zawierają również ostrzeżenia związane z trasą samochodu ciężarowego, takie jak stopnie zaawansowania, ostre zakręty i wysokości mostów. Wprowadzając profil samochodu ciężarowego (szerokość, ciężar i wysokość), nawigator ten znajduje preferowane trasy dla Twojego samochodu ciężarowego.

W celu uzyskania dostępu do informacji w czasie rzeczywistym, takich jak informacje o pogodzie i ruchu drogowym, dezl 780 LMTS może być sparowany ze smartfonem za pomocą aplikacji Smartphone Link. W aplikacji można również uzyskać dostęp do treści premium, takich jak zdjęcia z kamer drogowych i zaawansowanych radarów pogodowych. Nawigator posiada również wbudowany moduł Wi-Fi, który powiadamia o wszelkich nowych aktualizacjach dostępnych w momencie wyruszenia w drogę.

Urządzenie dezl 780 LMTS jest również kompatybilne z urządzeniem ELD zgodnym ze standardem Garmin eLog, które automatycznie śledzi i rejestruje wszystkie godziny pracy, co ułatwia wyświetlanie stanu pracy, czasu pozostawania w pracy i innych informacji na wyświetlaczu urządzenia dezl.

Zalety

Cons

Najlepszy dla pełnoetatowych kierowców ciężarówek

Urządzenie TND 720 LM firmy McNally posiada wyjątkową łączność Wi-Fi oraz dynamiczne aktualizacje pogody wyświetlane na ekranie nawigatora map. Ten 7-calowy nawigator może pochwalić się nową, wytrzymałą konstrukcją umożliwiającą długie i ciężkie podróże oraz ulepszonym głośnikiem zapewniającym lepszą czystość głosu. Dzięki temu nawigatorowi, oprócz aktualizacji oprogramowania, pozostaniesz w kontakcie z innymi użytkownikami, ponieważ łączność Wi-Fi umożliwia szybsze wyświetlanie prognoz i aktualnych danych pogodowych na trasie.

W celu usprawnienia trasowania samochodów ciężarowych, ten nawigator oferuje nowe opcje trasowania samochodów ciężarowych zapewniające większą elastyczność, widok ExitsQuick View umożliwiający wyszukiwanie lokalizacji przyjaznych dla samochodów ciężarowych, a także rejestrację paliwa umożliwiającą śledzenie wszystkich zakupów i zastosowań paliwa. Ulubioną przez nas cechą tego nawigatora jest funkcja wyznaczania tras, która pozwala na zapisywanie i wyświetlanie przebytych tras, co jest przydatne podczas podróży drogowych i terenowych.

Profesjonaliści

Cons

Najlepszy nawigator GPS z uszkodzoną kamerą rozdzielczą.

Garmin dezlCam LMTHD to pierwszy nawigator samochodowy typu all-in-one z wbudowaną kamerą obrotową, która rejestruje każdą część podróży i zapisuje obraz wideo w czasie jazdy. Ta 6-calowa kamera GPS zawiera szczegółowe mapy Ameryki Północnej, a także bezpłatne dożywotnie aktualizacje map zapewniające dokładniejszą nawigację. Zalecenia i uwagi zawarte w tym nawigatorze informują o wszelkich zagrożeniach związanych z uziemieniem, ostrymi zakrętami, ograniczeniami, ograniczeniami prędkości i silnym wiatrem. Co więcej, powiadomienia o granicach państw i stanów ostrzegają z wyprzedzeniem 5 mil w celu lepszego planowania.

A jeśli wolisz przejeżdżać przez określone miasta lub na określonych ulicach, funkcja łatwego kształtowania trasy umożliwia zmianę sposobu jazdy tak, abyś mógł podróżować po najlepszej trasie. Za pomocą dezlCam LMTHD można łatwo zlokalizować wysoko oceniane punkty POI, z których korzystali inni profesjonalni kierowcy. Jeśli jesteś specyficzny dla przystanków dla ciężarówek, możesz łatwo filtrować je według preferowanych udogodnień lub marki. W razie nieoczekiwanego zdarzenia, można skorzystać z katalogu Truck and Trailer Services, który zawiera ponad 30 000 lokalizacji usług w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Profesjonaliści

Cons

Podczas gdy wielu kierowców samochodów ciężarowych korzysta z osobistych urządzeń GPS do nawigacji po trasie, prawda jest taka, że samochodowy GPSnavigator wskazuje tylko najszybsze i najkrótsze trasy, nie identyfikując dróg z ograniczeniami wysokości, ciężaru i niebezpiecznych ograniczeń dotyczących ładunku. Kierowca samochodu ciężarowego, który otrzymuje instrukcje nawigacyjne z czapki GPS, może być niedbale prowadzony na parkingach, które zabraniają używania przyczep. W większości przypadków takie parkingi przecinane są przez mosty, które są niższe niż niekonwencjonalna wysokość skrzyni ładunkowej samochodu ciężarowego, co powoduje obcinanie dachu samochodu ciężarowego lub zaklinowanie go pod wiaduktem.

Specyficzne dla samochodu ciężarowego systemy GPS różnią się od samochodowych systemów GPS ze względu na specyficzne dla samochodu ciężarowego dane mapowania mają. Większość jednostek GPs samochodów ciężarowych posiadają ponad 700,000 mil tras z ograniczeniami dla samochodów ciężarowych, podczas gdy inne zawierają listę National Truck and Trailer Services Directory, która zawiera wiele opcji tras.

Co więcej, jednostki GPS dla poszczególnych samochodów ciężarowych informują kierowców o stromych stopniach, ostrych zakrętach i innych zagrożeniach związanych z ich rozmiarami. Systemy te umożliwiają kierowcom samochodów ciężarowych wybór miejsca postoju, udogodnień i innych istotnych szczegółów.

Wielu kierowców polega teraz na wbudowanych w smartfony aplikacjach GPS dla wszystkich kierunków zakręt po zakręcie. Od Google Maps po Apple Maps i Waze, istnieje wiele opcji, a informacje o ich ruchu są niesamowite. Niestety, te aplikacje mają swoje granice i oto kilka powodów, dla których urządzenia GPS ciężarówek nie powinny być zastępowane przez aplikacje GPS w smartfonach:

Kiedy przychodzi do wyboru najlepszego GPS dla Twojej ciężarówki, oto kilka aspektów do rozważenia duringyour oceny:

Dożywotnie aktualizacje map

Jest to prawdopodobnie najważniejszy aspekt, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze samochodu ciężarowego GPS. Od dodania nowej drogi do wstępnie załadowanej mapy, poprzez naprawę błędów w starszych mapach, aż po odświeżenie bazy danych POI, aktualizacje map pomagają usunąć wszystkie martwe wpisy i dodać nowe cele podróży.Dzięki tym aktualizacjom, kupujący mają możliwość płacenia miesięcznych lub rocznych subskrypcji lub płacenia więcej z góry podczas zakupu systemu GPS.

Dożywotnie aktualizacje map Garmin Dezl 770LMTHDoffers dla Ameryki Północnej.

Niestandardowe trasy dla samochodów ciężarowych

Możliwość stworzenia trasy dostosowanej do potrzeb Twojej ciężarówki poprzez wprowadzenie jej specyfikacji do systemu GPS jest funkcją, którą musisz mieć. Większość recenzowanych wcześniej jednostek GPS ciężarówek posiada tę funkcję. Z niestandardowych routingu ciężarówki, można utworzyć profil ciężarówki, które można wprowadzić swoje ciężarówki wymiary, takie jak waga, długość i szerokość. Gdy ta informacja jest podawana do systemu, jednostka GPS tworzy niestandardowe routestat co pasuje do profilu ciężarówki.

Wbudowana kamera rozdzielcza

Chociaż nie jest to konieczność dla najlepszych samochodowych systemów GPS, może być to godny dodatek. Nagrane przez DashCam zdjęcia i filmy wideo mogą dostarczyć dowodów prawnych chroniących Cię w razie wypadku lub oszustwa ubezpieczeniowego. I z dala od jazdy, możesz mieć szczęście, aby uchwycić rzadkie materiały filmowe, które mogą być wirusowe na portalach społecznościowych.Ale, należy pamiętać, że te kamery kreski nie powinny być porównywane z tosmartphone lub profesjonalnych kamer wideo.

Dane o ruchu drogowym

Dane o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, podobnie jak nagrania z kamer kreski, nie są obowiązkowe. Jednakże, jeśli wpadniesz na urządzenie aGPS, które zapewnia darmowy ruch danych w czasie rzeczywistym, nie powinno to być problemem. Jeśli mieszkasz w miejscach, w których ruch nie stanowi dużego problemu, możesz mimo wszystko nie potrzebować danych o ruchu drogowym. Ale dla kierowców ciężarówek w obszarach metropolitalnych, gdzie impas w ruchu drogowym może być impasem, usługi danych o ruchu drogowym mogą być różnicą między pobiciem napiętego terminu dostawy a siedzeniem w godzinach ruchu drogowego.

Rozmiar ekranu

Jeśli chodzi o GPS dla ciężarówek, to oczywiście nie brakuje Ci opcji rozmiaru ekranu. Jednak większe ekrany są pomocne, gdy chcesz szybko zmienić kierunek jazdy i mapę. Ciągłe spuszczanie wzroku z autostrady, aby zdystansować się na mały ekran do przekierowania, może być niebezpieczne i spowodować śmiertelny wypadek. W celu zdobycia jak najlepszego doświadczenia, skorzystaj z samochodowego GPS z minimum 5-calowym wyświetlaczem. Oprócz lepszej widoczności, ekrany dotykowe są często łatwiejsze w użyciu na większych ekranach. Faktycznie, 7-calowy wyświetlacz jest preferowanym rozmiarem dla większości kierowców ciężarówek.

Wbrew powszechnej opinii, większy samochodowy system GPS nie będzie blokował Twojego widoku drogi, ponieważ odległość między przednią szybą a deską rozdzielczą jest większa w samochodach ciężarowych niż w samochodach osobowych i dlatego Twój widok na drogę będzie nieograniczony.

Łączność Bluetooth

Jednakże, gdy trzeba pilnie zadzwonić do właściciela ładunku, klientów lub członków rodziny, jednostka GPS kompatybilna z Bluetooth może być najlepszym rozwiązaniem.takie jednostki sparować ze swoim smartfonem przez Bluetooth, tak aby można było odbierać połączenia bez użycia rąk.

Użyteczne miejsca

Punkty POI obejmują wszystko, od stacji gazowych i warsztatów naprawczych po hotele i restauracje. Prawie wszystkie jednostki GPS mają wiele szczegółów na temat punktów użyteczności publicznej, co ułatwia ich dostępność. Zasadą jest, że im więcej punktów zainteresowania zawiera urządzenie, tym lepiej.

Alerty o fotoradarach

Wielu kierowców często nie ma czasu na unikanie mandatów za prędkość, a konsekwencje mogą być tragiczne; od wyższej stawki ubezpieczenia do zawieszonego prawa jazdy. W rezultacie system GPS dla samochodów ciężarowych z ostrzeżeniami o fotoradarach byłby doskonałym uzupełnieniem arsenału samochodów ciężarowych. Otrzymywanie ostrzeżeń o fotoradarach i ograniczeniach prędkości mogłoby uchronić Cię przed problemami z władzami.

Gdybyśmy mieli wybrać jedną z jednostek GPS ciężarówki recenzowanych w tym artykule jako najlepsze, musielibyśmy trzymać się tej, która zapewnia kierowcom ciężarówek z kamerą kreski, a w tym przypadku jest to Garmin DezlCam LMTHD.

Więc, dlaczego ten GPS ciężarówki jest zwycięzcą naszej rundy?

Po pierwsze, jest to nawigator typu "wszystko w jednym", który oferuje kamerę rozdzielczą do rejestrowania każdej części podróży. Jak już opisaliśmy to w swoim własnym wpisie, Garmin DezlCam LMTHD ma większość funkcji, których szukasz w systemie GPS dla samochodów ciężarowych: dożywotnie aktualizacje map, duży rozmiar ekranu, punkty zainteresowania, katalog usług Truck and Trailer oraz niestandardowe trasy dla samochodów ciężarowych. Wszystkie te funkcje sprawiają, że GPS jest niezwykle wszechstronny, nie zapominając o jego kompatybilności z Garmin eLog ELD dla łatwego rejestrowania danych podróży.

Chociaż gusta, preferencje i wymagania różnią się, można mieć pewność, że ciężarówka GPS recenzja woli zachować swoje potrzeby w sposób zadowalający, pod warunkiem, że wziąć pod uwagę ich możliwości.