Poradnik motoryzacyjny

Najlepsze listwy startowe do RAM 1500

Unowocześnianie wyglądu Twojego pojazdu oraz jego wydajności w terenie powinno rozpocząć się od modernizacji desek biegowych. Poza tym, że ułatwiają Tobie i Twoim pasażerom wsiadanie i wysiadanie z samochodu, deski rozdzielcze zwiększają atrakcyjność wizualną Twojego pojazdu, chronią drzwi, okna i podbrzusze pojazdu przed gruzem terenowym. Jeśli zgadzasz się z tym i zadajesz sobie pytanie, gdzie i jak znaleźć najlepsze deski biegowe do RAM 1500, to ten artykuł jest dla Ciebie. Czytaj dalej poniżej, aby dowiedzieć się.

suv

Wykonane głównie z aluminium z niewielką ilością plastikowych części, APS 5-calowe deski iBoard Running Boards oferują doskonałą trwałość, ochronę przed korozją i wytrzymałość, aby utrzymać ciężar, jak wspiąć się i wyjść z naszego pojazdu.

Te iBoard deski biegowe posiadają unikalny i elegancki design, który jest pewien, aby powiększyć wygląd swojego pojazdu. Podkładki na tej desce wykonane są z karbowanej gumy, która na pewno zapewni wygodny, antypoślizgowy i bezpieczny krok.

Podziwiam wytrzymałość na tej desce, posiadają one wytrzymałe wsporniki zdolne do utrzymania do 250 funtów bez deformacji.

To powiedziawszy, łatwość instalacji tej deski biegowej będzie się różnić w zależności od poziomu umiejętności mechanicznych masz, a niektóre wiercenia mogą być wymagane w niektórych modelach. Jeśli to nie są rzeczy, które można zrobić, to może trzeba uzyskać profesjonalną pomoc lub sterować z dala od produktu.

Produkt wygląda świetnie, ale może trzeba będzie malować proszkowo ich wsporniki, jeśli chcesz zachować ten ładny wygląd.

Plusy

Wady

Tyger to renomowana marka designerskich części samochodowych na rynek wtórny. Specjalnie wykonane, aby dodać osobowości Twojemu pojazdowi, te pręty można zainstalować na Dodge Ram 1500. Posiada jedną z najbardziej pomocnych i prostych instrukcji instalacji, jakie widziałem dla deski rozdzielczej i powinna być łatwa do wykonania w ciągu kilku godzin, nawet jeśli jest to Twoja pierwsza próba instalacji.

Trwałość jest praktycznie zapewniona dzięki odpornej na promieniowanie UV, antypoślizgowej konstrukcji. A do tego wszystkiego stalowa rurka posiada eleganckie wykończenie z wysokiej jakości chromu, które jest odporne na korozję i chroni pręt przed żywiołami.

To co podoba mi się w tym drążku to jego wytrzymałość i elegancki wygląd. Wiele prętów do biegania zbudowanych z myślą o wytrzymałości czasami poświęca dobry wygląd, ale nie te złe chłopaki.

Plusy

Wady

Wiesz, jak piękna jest sprawa z deskami biegowymi - jest jedna dla każdego pojazdu, który jest kompatybilny z tym akcesorium. MaxMate Custom Fit 2009-2018 Ram to jedna z najlepszych desek biegowych do Chevy Silverado. Jeśli masz trudności ze znalezieniem deski biegowej ze wszystkimi wspaniałymi funkcjami, których potrzebujesz, które pasują do Twojego pojazdu, to możesz rozważyć ten produkt. Został on przetestowany, więc można go używać z pełnym zaufaniem.

Została wykonana, aby przetrwać nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych, odporna na blaknięcie z powodu promieniowania UV, zapewnia kierowcy i pasażerowi solidny antypoślizgowy stopień do wsiadania i wysiadania z pojazdu oraz unikalny styl, który z pewnością przyciągnie wzrok, gdziekolwiek się znajdziesz.

Jeśli chodzi o łatwość instalacji, ta deska rozdzielcza jest dostarczana z bardzo jasną instrukcją i jest dość prosta w instalacji. Wadą, plastikowe kroki nie są wodoodporne, co oznacza, że woda dostaje się do siedzenia wewnątrz rury i rdzy metalu.

Plusy

Wady

Kolejny wysokiej jakości produkt firmy Tyger Auto, TG-AM2D20078 Star Armor Kit pochodzi z generacji desek biegowych zaprojektowanych tak, aby wyróżniały się od innych pod względem wyglądu, wyglądu i funkcjonalności. Kiedy położysz oczy na tym pokładzie, pierwszą rzeczą, którą zauważysz jest unikalny, nowoczesny i czysty projekt, który daje deski rozdzielczej charakterystyczny i efektowny wygląd.

Zrozumiesz znaczenie powiedzenia "wygląd może być mylący", gdy spojrzysz poza ten uroczy wygląd deski do biegania na jej funkcjonalność i funkcje.

Obecnie jeden z najlepszych desek rozdzielczych wykonane tylko do montażu kabiny Crew z 4 pełnowymiarowe drzwi, to akcesorium auto oferuje maksymalne pokrycie dla kierowcy i pasażerów, jak krok w lub z pojazdu bez obawy o to deformacji.

Każda dobra deska rozdzielcza powinna być w stanie służyć Ci przez dłuższy czas, zanim ulegnie żywiołom, a ta wydaje się być jedną z takich. Posiada ochronę przeciw promieniowaniu UV i odporność na rdzę, dzięki czemu wygląda jak nowa. Utrzymanie ich w czystości jest dość proste, instrukcja obsługi wyjaśnia jak dbać o ich wygląd.

Plusy

Wady

Jeśli szukasz lekkich i stylowych desek do biegania wyprodukowanych przez doświadczonego producenta, powinieneś rozważyć TAC Side Steps. Chociaż bardzo dobrze utrzymują ciężar, są cienkie i lekkie.

Wykonane z wytrzymałej stali nierdzewnej klasy morskiej z lustrzanym wykończeniem i 3" odporną na promieniowanie UV antypoślizgową podkładką, te stopnie wyglądają bardzo efektownie. Moim osobistym faworytem jest ten z ciemnym wykończeniem.

Chociaż ta deska biegowa czuje się bardzo silny, jeśli planujesz iść off-road dużo, powinieneś prawdopodobnie iść na coś znacznie cięższe niż to, ale do normalnego użytku, trzymają się po prostu dobrze.

Instalacja była łatwa, a dołączone instrukcje, choć początkowo mylące, ponieważ łączyły przewodniki instalacji dla lat 2009-2018, zaczęły mieć sens po przejściu przez całą rzecz. Podziwiam sposób, w jaki pokolorowano i wytłoczono deskę rozdzielczą dla strony kierowcy i pasażera w inny sposób, aby ułatwić identyfikację.

Mój jedyny zarzut do instrukcji obsługi to brak atrakcyjnych wizualizacji. Wątpię, że firma będzie spłukany, jeśli używali kolorowej drukarki dla instrukcji, ale hej, produkt był łatwy do zainstalowania.

Plusy

Wady

Listwy startowe są miłe dla oka, ale czy to wszystko, co można znaleźć w tym akcesorium samochodowym? Nie. Zapewniają one wiele przydatnych korzyści, które mogą sprawić, że warto w nie zainwestować. Są to między innymi:

Dla większości ludzi jest to główny powód instalacji tego akcesorium. To akcesorium służy jako podkładka pod stopnie (cóż, oni też to mają). Zamiast skakać do pojazdu lub próbować innych nie tak bezpiecznych metod, to daje pasażerowi coś do umieszczenia ich stopy na przed próbą wspiąć się do pojazdu, co czyni go szczególnie pomocne, jeśli masz bardzo młodych, starszych pasażerów, lub pasażerów o zmniejszonej mobilności.

Kolejną zaletą desek rozdzielczych jest to, że mogą one zapobiec przedostawaniu się zanieczyszczeń drogowych na boczną karoserię i lakier pojazdu. W odróżnieniu od innych pojazdów, większe samochody, takie jak ciężarówki, w wyniku głębszych rowków na oponach, rozbijają wiele zanieczyszczeń z powierzchni drogi, takich jak kamienie. Szerokie i przylegające do nadwozia pojazdu listwy startowe mogą pomóc zablokować większość tych zanieczyszczeń.

Jeśli myślisz, że Twój pojazd jest już w najlepszym stanie, a deska biegowa ma niewielki wpływ na jego wygląd, to nie doceniasz tego akcesorium. W końcu, gdyby niewiele wnosiły do estetyki pojazdu, nikt nie zawracałby sobie głowy robieniem ich przyciągających wzrok lub z trwałego materiału - prawdopodobnie byłyby to jakieś tanie plastikowe elementy przymocowane do boku pojazdu.

Istnieje wiele stylów i materiałów dostępnych do wyboru, niektóre projekty są przyciągające wzrok i chwycić dużo uwagi, podczas gdy inne są subtelniejsze, aby podkreślić lakier pojazdu.

Czy jesteś na rynku dla nowego Ram 1500, lub po prostu kupił jeden, nie ma wątpliwości, że szukasz, lub przynajmniej rozważyłeś uzyskanie desek startowych dla swojej jazdy.

Ciężarówki są bez wątpienia wszechstronne pojazdy, ale wtedy, wsiadanie i wysiadanie z pojazdu może być naprawdę trudne, zwłaszcza dla pasażerów, które są starsze lub bardzo młodych. Na szczęście, istnieje wiele akcesoriów krok, takich jak tradycyjne deski biegowe, proste kroki boczne i sportowe Nerf barów, które sprawiają, że wsiadanie i wysiadanie z ciężarówki bardziej wygodne.

Tutaj, pójdziemy na każdej opcji, aby pomóc Ci wybrać jeden, który działa najlepiej dla Ciebie.

Running deski uruchomić długość kabiny ciężarówki i są zazwyczaj płaskie i szerokie. Długość deski zapewnia szeroką i jednolitą powierzchnię do stąpania. Dzięki deskom biegowym nie będzie dużej luki między karetką samochodu ciężarowego a deską biegową, co czyni ją stabilnym i bezpiecznym wyborem przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu.

Pierwotnie opracowany do ochrony podwozia i boków pojazdu z gruzu kopane przez opony podczas off-road, ale ze względu na ich elegancki i sportowy wygląd, Nerf Bars stały się popularnym wyborem jako krok. Wyróżniają się one wizualnie od pojazdu, pozwalając trochę miejsca między sobą i kabiny ciężarówki. Często można zobaczyć je w owalnym lub tabularny kształt z płaską, antypoślizgową powierzchnię steppingu na drzwi pojazdu.

Jeśli chcesz tylko coś prostego, aby krok do i z ciężarówki, a następnie kroki boczne mogą być idealnym wyborem dla Ciebie. Przed uzyskaniem krok boczny, trzeba będzie upewnić się, że Twoi pasażerowie i siebie można wygodnie spot te mniejsze kroki, aby uniknąć potencjalnego upadku z błędnego kroku podczas wychodzenia z pojazdu.

W przeciwieństwie do dwóch powyższych, które biegną wzdłuż kabiny, stopnie boczne są o kilka centymetrów większe niż szerokość stopy, co czyni je kompaktowym rozwiązaniem, które tak naprawdę nie zmienia wyglądu pojazdu. W zależności od producenta, niektóre z tych produktów wyglądają podobnie do metalowej prowadnicy lub skróconej deski rozdzielczej. Nawet w przypadku małych kroków, takich jak te, istnieje wiele opcji do wyboru.

Istnieje kilka rzeczy, które musisz wiedzieć i rozważyć przy zakupie desek rozdzielczych dla Twojej ciężarówki. Uzbrojony w poniższe informacje, będziesz w stanie dowiedzieć się, co najlepsze deska rozdzielcza dla Twojego pojazdu:

Czego oczekujesz od nowego zestawu desek biegowych? Choć większość desek biegowych wygląda podobnie, ludzie, którzy instalują deski biegowe mają swoje różne powody, aby to zrobić. Niektórzy ludzie chcą wzmocnić podbrzusze swojej ciężarówki dla niektórych wycieczek off-road; inni po prostu chcą poprawić wygląd ich rig; podczas gdy inni potrzebują czegoś, aby pomóc pasażerom wskoczyć i wysiąść z pojazdu bezpiecznie. Najważniejsze jest to, że różne deski rozdzielcze adres konkretnych celów.

Stal lub aluminium jest podstawowym metalem używanym do produkcji desek biegowych. Każdy metal ma swoje plusy i minusy. Aluminiowe deski są lekkie i nie wpływają na przebieg gazu dużo, jednak nie są one idealnym wyborem, jeśli planujesz iść off-road, jak ich lekki charakter nie może zaoferować taką samą ochronę jak stali deski.

Z drugiej strony, stalowa deska rozdzielcza wyróżnia się tam, gdzie aluminium zawodzi. Są one sztywne i są dobrze znane ze swojej zdolności do obsługi ciężkich uderzeń w terenie off-road. Na odwrót ich waga przyczynia się do słabego przebiegu gazu.

Deski rozdzielcze są zazwyczaj pokryte albo chromowaną powłoką lub matową czarną powłoką. Powłoki te odgrywają istotną rolę w przedłużaniu żywotności desek biegowych. Chronią one deskę przed uszkodzeniami spowodowanymi wystawieniem na działanie czynników atmosferycznych i promieni UV. Po wykończeniu łatwo odróżnić, która deska jest stalowa, a która aluminiowa. Najczęściej deski aluminiowe mają czarne matowe wykończenie, podczas gdy deski stalowe mają błyszczące chromowane wykończenie.

Podczas gdy prawdą jest, że najlepsze deski do biegania są zbudowane dla wsparcia, trwałości, wytrzymałości i ochrony, równie ważne jest, aby deski do biegania zapewniały bezpieczeństwo w każdych warunkach pogodowych. Należy szukać desek biegowych z podkładkami pod stopnie, które są grube i szerokie nici. Te nici są zaprojektowane tak, abyś nie mógł się poślizgnąć nawet w deszczowych lub śnieżnych warunkach pogodowych.

Długość rozstawu osi Twojego pojazdu powinna decydować o tym, jaką deskę rozdzielczą zakupisz. Nie zapominaj, że wybrana przez Ciebie deska biegowa powinna mieć maksymalną długość, która obejmuje całą długość rozstawu osi Twojego pojazdu. Jeśli masz inne preferencje, zawsze możesz zamontować krótsze deski.

Na szczęście większość desek rozdzielczych bierze pod uwagę wytrzymałość i ma maksymalny udźwig powyżej 300 funtów. Chociaż większość ludzi jest w porządku z tym udźwigiem, można wybrać wzmocnione deski biegowe do ciężkich zastosowań. Te inne deski mają wysoką nośność i mogą obsługiwać ciężary do 600 funtów, ale są one cięższe i również kosztować więcej niż standardowe warianty.

Istnieje kilka czynników, które wpływają na koszt desek biegowych. Aby nie zostać oszukanym, zrób listę funkcji, które chcesz, aby Twój nowy zestaw desek rozdzielczych miał. Bądź konkretny, jak tylko możesz, jeśli chodzi o wagę, materiał, pojemność, styl i tak dalej. Ostatnim krokiem jest lista produktów, które pasują do Twoich kryteriów i wybrać zwycięzcę w oparciu o koszt produktu.

Proces instalacji większości desek rozdzielczych jest dość prosty. Wszystko, czego potrzebujesz, aby wykonać pracę, to odpowiednie narzędzia. Jeśli zdecydowałeś się zainstalować deski biegowe siebie w celu zaoszczędzenia pieniędzy, konieczne jest, aby kupić zestaw desek biegowych, które są kompatybilne z pojazdem, jak niewłaściwy rozmiar deski biegowej lub jeden, który wymaga modyfikacji, takich jak wiercenie, cięcie, a nawet spawanie może dodać do czasu instalacji, a na końcu może nie być warte dodatkowej pracy.